Obsah

Konference Ostrovy života

19.-20. listopadu 2018

Brno, hotel Holiday Inn

334/5000

Čo vás čaká?

 • 15 prednášok v dvoch dňoch
 • ukážky praktických riešení - systémov zadržiavanie zrážkových vôd, recyklácie tzv. šedej vody, ostrovné systémy FVE, zelené strechy ai.
 • stretnutia s odborníkmi, možnosť diskusie a konzultácie
 • konferenčné postupy a ďalšie vzdelávacie materiály
 • spoločenský večer vr. slávnostného rautu a sprievodného programu
 • Chci se zúčastnit

  Bezpečný domov 2018

  9. 10.: Michalovce,Mestský úrad

  10. 10.: Košice, Magistrát

  11. 10.: Prešov, Mestský úrad

  6. 11.: Žilina, Krajská knihovna

  7. 11.: Banská Bystrica, Jednotný maj. fond ČSA 25

  8. 11.: Piešťany, Hotel Park

  21. 11.: Bratislava, CUZ-SUZA stredisko

  Chci se přihlásit

  Archív

  Kontakt

  Pre náš dom, o. z.

  Bojnická 18

  831 04 Bratislava

  www.prenasdom.sk

  www.ozprenasdom.sk

  Odber magazínu

  Ako sa nespáliť pri investícii do zábradlia a zasklenie

  Aj veci, ktoré nie sú na prvý pohľad vidieť, ovplyvňujú životnosť. O tom, ako dlho si budete bezstarostne užívať investíciu do rekonštrukcie svojho balkóna, môže rozhodnúť napríklad použitie kvalitných skrutiek a správneho silikónu. V každom prípade je potrebné nepodceniť fáze prípravy a starostlivo vyberať dodávateľa.  Pri rekonštrukcii balkónov či lodžií by si investor mal dať pozor, aby od dodávateľa dostal kvalitný tovar, a to nielen hliníkové zábradlie a zasklievací systém, ale tiež vhodné a trvanlivé materiály na kotvenie zábradlia a striešok alebo utesnenie zasklievacích systémov. Šetrenie pri montáži môže znehodnotiť celú investíciu a skrátiť jej životnosť. Krásne opravený balkón v kombinácii bezúdržbového hliníka a skla je škoda hyzdiť zle pozinkovanými skrutkami a železnými konzolami, u ktorých môže časom dôjsť k chemickej korózii. "Dodávateľ by mal doložiť, že používa kotviace skrutky a materiály vhodné pre kontakt s hliníkom a sklom, čo treba niektoré silikóny nie sú. Následky potom sú buď len estetické, kedy dôjde k naleptaniu alebo zafarbenie skla, ale v horšom prípade hrozí aj konštrukčné chyby, "hovorí Josef Šenk, výrobno - technický riaditeľ spoločnosti ALUMISTR SE, ktorá je popredným výrobcom hliníkových zábradlí a zasklievacích systémov pre balkóny a lodžie .

  Základným predpokladom spokojnosti s investíciou zostáva výber spoľahlivého dodávateľa. "Možno pri nákupe televízie bývajú ľudia paradoxne opatrnejší než u investície do zasklenie, ktoré im má dobre slúžiť desiatky rokov. Prehliadnu si ponuku na obrázku, ale už sa nejdú pozrieť k výrobcovi, aby na vlastné oči videli, čo im chce namontovať, ani si neshánějí referencie na montážnu firmu. Na bytovom dome pritom môže ísť o investíciu v poriadku miliónov, "čuduje sa Josef Šenk. Spoločnosť ALUMISTR SE svojim zákazníkom ponúka prehliadku vzoriek v reálnej podobe a podrobnú prezentáciu ponuky priamo na mieste, napríklad na schôdzi bytového družstva. Rovnakú alebo podobnú realizáciu, na akú sa dom chystá, si záujemcovia môžu prezrieť tiež na referenčných stavbách v blízkosti ich bydliska. "Navyše môžeme sprostredkovať stretnutie s investorom referenčnou stavby, aby odovzdal svoje skúsenosti. A pre overenie správneho výberu ponúkame realizáciu jedného vzorového balkóna bez výplne, ktorý je možné ešte demontovať alebo upraviť, "dodáva obchodný riaditeľ spoločnosti ALUMISTR SE.

   

  Viac informácií nájdete na www.alumistr.sk

   

  Kontakt:

  Jilemnického 4841/8

  036 01 Martin-Záturčie

  Návštěva po dohodě tel. +421 911 221 060 – Dušan Hipík